Sot më shumë se kurrë nderim udhëheqësve të UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas propozimit për aktakuzë nga Gjykata Speciale për presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

Rama, përmes një pistimi në Facebook, ka thënë që prej se e ka marrë lajmin e listës së Tribunalit Special dhe ka lexuar emrat e kriminelëve të supozuar të Luftës Çlirimtare të Kosovës, “përpiqem po nuk arrij të formuloj fjalitë e duhura për të shprehur indinjatën time”.

Postimi i plotë i Ramës:

“Qëkur e kam marrë lajmin e listës së Tribunalit Special dhe kam lexuar emrat e kriminelëve të supozuar të Luftës Çlirimtare të Kosovës, përpiqem po nuk arrij të formuloj fjalitë e duhura për të shprehur indinjatën time!

Do të shprehem publikisht nesër me një mesazh për të gjithë shqiptarët, por jam e do të jem deri në fund, në krah të të gjithë atyre që luftuan me armë për ta çprangosur Kosovën e burgosur në ferrin e Sllobodan Milosheviçit!

RROFTË KOSOVA dhe sot më shumë se kurrë NDERIM UDHËHEQËSVE TË LUFTËS ÇLIRIMTARE🇦🇱👐🏿🇪🇺”, ka shkruar Rama./ Specialja.com

Related Posts

75 thoughts on “Sot më shumë se kurrë nderim udhëheqësve të UÇK-së

Leave a Reply

Your email address will not be published.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com